Marihuana lecznicza w Polsce

Marihuana lecznicza i jej popularność

O tym jak skuteczna jest marihuana lecznicza świadczyć może wiele przykładów i nie mogło dziwić, iż zdobyła ona dużą popularność w wielu krajach na świecie. W Polsce debata na temat jej zalegalizowania toczyła się przez wiele lat. Odpowiednie rozwiązania udało się prawnie wprowadzić.

Kto przepisuje marihuanę leczniczą?

Receptę na leki z medycznej marihuany przepisać może w naszym kraju każdy lekarz. Warto podkreślić, iż jego zadaniem jest między innymi określenie stężenia zawartości substancji THC. Lek można otrzymać w różnych postaciach, w tym przede wszystkim suszu, czopków, kropli, ale także specjalnego oleju.

Państwo się zabezpiecza

Wiele kontrowersji od samego początku wywoływał fakt, czy wprowadzenie w Polsce możliwości korzystania z marihuany leczniczej nie wpłynie na szersze jej wykorzystywanie w celach innych niż medyczne. Ustawa jednoznacznie wskazała jednak, że hodowla konopi w naszym kraju nie będzie legalna. W ten sposób kwestią dyskusyjną stało się to, czy problemem nie okaże się dostępność leczniczej marihuany.

Co dalej z marihuaną leczniczą?

Pierwszy krok został niewątpliwie uczyniony i zapewne wkrótce coraz głośniej będzie o pozytywnych efektach. Nie sposób jednak uciec od wielu dylematów i pytań: „co dalej?”. Zdania w tej kwestii są podzielone, ale coraz więcej wskazuje na to, iż ustawa będzie wkrótce nowelizowana, po tym jak dokonane zostaną analizy, w jaki sposób ona funkcjonuje i jakie można wskazać ewentualnie uchybienia i jakie nanieść poprawki.