Leczenie raka marihuaną - fakt czy mit?

Czym właściwie jest marihuana?

Marihuana to mówiąc językiem florystów nic innego jak konopia siewna, która przeżywa aktualnie renesans popularności. Wyróżnia ją charakterystyczny kształt liści, specyficzny, intensywny zapach, oraz lecznicze właściwości, o których nie każdy wie. Każdy z nas o niej słyszał, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jakie korzyści niesie ze sobą obcowanie z "trawką".

Jak to działa?

Lecznicze walory marihuany wywodzą się z żywicy którą wytwarza roślina. Znajdują się w niej substancje aktywne nazywane kannabinoidami, które świetnie sprawdzają się między innymi w łagodzeniu stanów zapalnych, uporczywych skurczów czy nawet przeciwdziałając wirusom. Konopia siewna poradzi sobie doskonale w łagodzeniu objawów raka oraz komplikacji wynikających z leczenia chemioterapią.

W jakiej formie dostępna jest konopia siewna?

Kiedy wspominamy o marihuanie, kojarzy nam się ona z charakterystycznym suszem, który najwygodniej jest palić. Warto wiedzieć, że jest to tylko jedna z wielu dostępnych form przetwarzania tej rośliny. Popularne są napary, herbatki czy nawet ciastka z marihuaną, jednak prawdziwe triumfy zaczął święcić olej konopny oraz nasiona, które bez problemu możemy legalnie zakupić i użytkować w Polsce.

Jak nabyć nasiona marihuany?

W internecie pełno jest zarejestrowanych sklepów zajmujących się legalną dystrybucją nasion konopi. Można je również zakupić na zlotach entuzjastów marihuany a także wybranych sklepach zielarskich. Warto zaznaczyć, że sklepy te sprzedają nasionka na sztuki, więc możemy zakupić dokładnie taką ilość nasion jaka będzie nam potrzebna, bez zbędnego dopłacania. Informacją wartą powtórzenia jest to, że posiadanie i sprzedaż nasion marihuany jest w stu procentach legalna i nie podlega kontroli lub karze, co pozwala nam cieszyć się ich leczniczymi właściwościami równie łatwo jak ziołowymi naparami naszych mam.