Łagodzenie objawów menopauzy za pomocą konopi

Menopauza to jeden z najburzliwszych i najtrudniejszych okresów w życiu każdej kobiety. W organizmie dochodzi bowiem do szeregu zmian, które niejednokronie są przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości. Przede wszystkim zmniejsza się ilość estrogenów w kobiecym organizmie, co powoduje wahania nastrojów, zmniejszone libido, a także uderzenia gorąca i problemy ze snem. Nie trzeba wcale stosować zastępczej terapii hormonalnej ani poddawać się innemu, specjalistycznemu leczeniu. Z pomocą mogą przyjść nasiona konopi i ich zbawienny wpływ na nasz organizm.

Układ endokannabinoidowy

Kannabinoidy odpowiadają w ciele człowieka za odpowiednią równowagę, czyli homeostazę wszystkich zachodzych procesów. Z układem endokannabinoidowym współpracują także estrogeny, których wraz z wiekiem jest w ciele kobiety coraz mniej. We wczesnej fazie menopauzy obniża się także i poziom endokannabinoidów, które są wykorzystywane do regulowania nastroju i emocji.

Łagodzenie objawów menopauzy

Jednym z męczących objawów towarzyszących menopauzie są częste uderzenia gorąca. Ograniczyć mogą je konopie, które wykazują działanie obniżające temperaturę ciała.Najważniejsze jest tu jednak dobranie odpowiedniej dawki, która wykaże wówczas dużą skuteczność.

Menopauza bez wahań nastroju

Spadek ilości estrogenów i endokannabinoidów wpływa na rozregulowanie nastroju i jego częste wahania. Ostatecznie może doprowadzić to na przykład do depresji czy stanów lękowych. Według badań zapobiec mogą temu kannabinoidy zawarte w ziarnach konopi.