Czy medyczna marihuana pomoże wyleczyć HIV?

Osoby chorujące na HIV nie mogą liczyć na całkowite wyleczenie swojej dolegliwości. W obecnych czasach jest to, niestety, niemożliwe. Na szczęście, okazuje się, że medyczna marihuana jest w stanie zatrzymać rozwój tego wirusa.

Sposób na zatrzymanie rozwoju wirusa

THC jest substancją znajdującą się w marihuanie. Jej obecność jest w dużej mierze odpowiedzialna za zahamowanie rozwoju wirusa HIV w ludzkim organizmie. Zarówno poprawia samopoczucie człowieka jak i łagodzi niszczycielskie objawy wirusa. Wiele badań potwierdziło pozytywny wpływ marihuany w tym przypadku. Nasiona konopi mają działanie przeciwbólowe. Chorzy na HIV mają znacząco osłabiony układ immunologiczny. Z tego powodu są dużo bardziej podatni na łapanie różnych chorób, a także mają zaburzone nawyki żywieniowe. Potrafią nie czuć głodu, w momencie kiedy organizm potrzebuje dostarczenia energii do prawidłowego funkcjonowania. Konopie poprawiają działanie układu odpornościowego i zwiększają uczucie głodu.

Wpływ na resztę organów

Stosowanie medycznej marihuany jest w pełni bezpieczne, nie powoduje osłabienia innych organów w ciele człowieka. Nasiona konopi są dużo bezpieczniejsze dla organizmu niż leki, które mogą osiadać w różnych narządach i je osłabiać. Liczne badania nie wykazały żadnych negatywnych aspektów korzystania z terapii leczniczą marihuaną.

Aspekty prawne

Kolekcjonowanie i sprzedaż nasion konopi jest w pełni legalne. Można je zakupić w specjalistycznych sklepach i posiadać w domu. Nasiona sprzedawane są na sztuki.